KOSMETIKA:Luxusní ošetření 400,-Kč z 690,-Kč, Tel.:777592034 Inara
KOSMETIKA,DEPILACE,MASÁŽE,PEDIKÚRA PRAHA 5(13),U METRO LUKA
tel.:773592033 
ramka-146 (2).jpg
ČOKOLÁDOVÉ OŠETŘENÍ OBLIČEJE

Název čokoláda pochází se slova xocolätl V Jazyce náhuatl a jeho doslovný překlad zní kyselá voda.Čokoláda obsahuje hydráty uhlíku (cukr) obsahuje škrob,vlákninu,vápník, proteiny a vitamíny, vyniká obsahem kyseliny listové. Je důležitým zdrojem energie.
Historie

Jejím prvním konzumentem byla civilizace Mayů z oblasti Mexika a Střední Ameriky (200-900 n.l.). Mayové připravovali pikantní nápoj obsahující také různé koření, jako vanilku. který ochucovali medem. V mayské kultuře mohli tento kakaový nápoj vychutnávat jak bohatí, tak i chudí.

Čokoláda se rovněž používala při náboženských obřadech a byla velmi oblíbená mezi panovníky. Používala se jako platidlo. Španělští kolonizátoři ji přivezli do Evropy. V Evropě se stala oblíbenou (1700ú Průmyslově zpracováni čokolády dalo všem možnosti vychutnat si tuto lahůdku. která byla dříve určena pouze pro vyvolené.

Vlastnosti kakaa

Biochemické složení kakaového zrna obsahuje víc než 800 molekul s hydratačními, tonizačními. regeneračními a revitalizačními vlastnostmi, má proto pro kosmetiku nedocenitelný význam


Složení

Proteiny. h dráty uhlíku. tuky. minerály (fosfor, vápník, měď. draslík, železo jód a sodík). Vitaminy A,B,C,D,E,J,K,B1,B2,B3 a kyseliny listová. Zároveň obsahuje šest životně důležitých aminokyselin.
Účinky
Bohatá na antioxidanty (teobromin a polyfenoly, oba ze skupiny flavonoidů) velmi) účinné při omlazování obličeje. Teobromin má zároveň redukční a proticelulitický účinek a obecně všechny flavonoidy chrání cévy a mají drenážní vlastnosti důležité pro boj s otokovou celulitidou a zadržováním vody.

Proti celulitidě:

Polyfenoly zlepšují elasticitu kapilár. Lipolýzy zabraňuje vytváření tukových buněk.

Antioxidační, proti stárnutí:

Flavonoidy působí proti volným radikálům. Obsah vit.A,B,C a D.

Podporuje dobrou náladu:

Uvolňováním endorfinu. stimulace SN.
i9Whh5amjfiE3Q6Njkc8KDkpraXEouqMYd-3Ji7VC0gRpwbc6pkvS8R7jv3QB5qJ7ZOmFds.jpg
Na obrázky se stahuji autorské pravá.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one